BAŞKAN ŞAHİN’DEN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ VE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ÜN ORDU’YA GELİŞİNİN 98. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin 19 Eylül Gaziler Günü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’ya gelişinin 98. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Şahin yayımladığı mesajda; “Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı verilerek her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. Yüzlerce yıldır vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna seve seve canını feda eden şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, ülkemizin bugünlere ulaşmasının en büyük teminatıdır. Ecdadımızın, her karış toprağını kanlarıyla sulayarak bizlere emanet ettiği bu aziz vatan, bugün de aynı mücadele ruhu ile gelecek nesillere aktarılacaktır. Bu millet gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacaktır. Ayrıca, 1924 yılı sonbaharında Karadeniz kentlerine yönelik bir inceleme gezisine çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Trabzon’dayken büyük Erzurum depremini haber almış ve bir an önce bölgeye gitmek üzere programını hızlandırarak 19 Eylül 1924 günü Ordumuzu birkaç saatliğine de olsa şereflendirmiş akabinde Samsun üzerinden Erzurum’a geçmiştir.

Bu vesileyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’yu ziyaretinin 98. Yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi