Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
“15 Temmuz 2016 yılında, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içine sızmış Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) mensupları tarafından bir darbe girişimi ve kalkışma yaşanmıştır” diyen Şahin mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Kalkışmanın amacı, millet iradesini yok saymak, ülkemizi bölmek ve ülkemizde kardeşkanı akıtarak anarşist bir ortam oluşturmaktı. Milli mücadele döneminde olduğu gibi, ülkemiz üzerinde oynanmak istenen hain darbe girişimi karşısında milletimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile meydanlarda, yollarda ve hava limanlarında etle tırnak olmuş, hep birlikte darbecileri püskürterek, onlara hadlerini bildirmiştir.
Tüm fertleriyle tek yürek olan milletimiz şüphesiz ki Türkiye’nin bu gücünü geleceğe ulaştıracaktır. 15 Temmuz, bu yönüyle bir demokrasi zaferidir. Bu vesileyle, bağımsızlığımız ve demokrasimiz uğruna mücadele veren 15 Temmuz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize uzun ömürler diliyorum. Allah bu millete 15 Temmuz gibi bir geceyi bir daha yaşatmasın.”