Haberler

TOBB TOPLANTISINA KATILAN ŞAHİN'DEN TALEP BOMBARDIMANI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Ordu’nun ve üyelerin sorunlarını iletmeye devam ediyor.

 

OTSO Başkanı Servet Şahin, Karadeniz Bölgesi Oda ve Borsaları İstişare Toplantısında ilimizin yerelde ve ulusal sorunlarını dile getirirken, aynı zamanda her hafta gerçekleştirdikleri komite toplantıları neticesinde üyelerinden gelen sorun ve çözüm önerilerini Başkan Hisarcıklıoğlu’na aktardı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda, TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin eksiklerini ve bu konudaki talepleri de dile getiren Şahin; “Son derece modern bir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ilimize kazandırdınız. Ancak okulumuzun donatımı için yeterli ödenek gelmedi. Bu konuda şahsınızdan ve milli eğitim bakanımızdan destek istemekteyiz. Yine ilimize kazandırdığınız okulumuzun ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitemizin entegre bir şekilde çalışarak otomasyon, bilgisayar, ve elektronik bölümlerinin iş birliği yapması gerekmektedir, bu konuda gerekli desteğinizi istemekteyiz ” dedi.

THY tarafından Ordu iline ek sefer talep ettiklerini kaydeden Şahin; “Ordu Giresun Havaalanında İstanbul’a sefer sayısı çok az,  biz Ordu olarak en fazla göç veren illerden bir tanesi olduğumuz için Ordu İstanbul hattındaki sefer sayısının çoğaltılmasını talep etmekteyiz. Aynı zamanda sizlerin aracılığı ile Antalya, İzmir ve Kıbrıs’a yeniden sefer konulmasını istiyoruz” diye konuştu.

Samsun-Sarp Demir yolunun mutlaka Ordu’dan geçmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Şahin sözlerini şöyle sürdürdü; “Samsun-Sarp Demir Yolunun önemi bizim için çok büyük, Ordu ve Giresun ili atlanarak Samsun- Sarp Demir Yolu olmaz Sayın Başkanım, bu demir yolunun Ordu ve Giresun’dan geçmesi gerekiyor. İlimizin lojistik bir merkez olması için bizim Samsun- Sarp Demir Yoluna ihtiyacımız var, bu konuda da desteklerinizi bekliyoruz.”

Kredi, vergi ve prim ödemelerinde yapılandırma talep eden Şahin; “Yine pandemi dolayısıyla ertelenen krediler, vergi ve prim ödeme vadelerinin içinde bulunduğumuz aylarda ödenmesi gerekiyor. Ancak yeni vergi ve primlerle birleşecek olan ödemeleri yapabilmek için firmalarımız hazır değil. Ödenmesi gereken kredi, vergi ve prim ödemeleri için yeniden yapılandırılma ve taksitlendirme yapılması ve gecikme zamlarının affedilmesini istememekteyiz. Ayrıca pandemi döneminde işletmelerimize temin edilen KGF destekli krediler ile TOBB Nefes Kredisi, İşe Devam Kredisi ve Can suyu Kredisi gibi kredilerin devam etmesi firmalarımızı rahatlatacak bir hamle olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Son olarak okulların açılmaması nedeniyle sıkıntı çeken firmaların sorunlarını dile getiren Şahin; “bir de okulların açılmaması nedeniyle mağduriyet yaşayan okul servisleri, okul kıyafeti üretimi ve satışını yapan üyelerimiz ile kırtasiye işi ile iştigal eden firmalarımız büyük sıkıntı içindiler, bu ve bunun gibi sektörler için destekleme yapılması talep etmekteyiz” ifadelerini kullandı.

Toplantıda Başkan Servet Şahin’in sorunlarına çözüm üretme noktasında gerekli notları aldığını ve ilgili makamlara ileteceğini söyleyen TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu konu ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

-TOBB tarafından, sizlerin de destekleri ile Ordu’ya kazandırılan TOBB Mesleki ve Anadolu Lisesi’nin donatımı ile ilgili yeterli ödenek gelmediğini bizlere ilettiniz bizler de notumuzu aldık. Gerekli ödeneğin sağlanması için Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’tan isteyeceğiz.

-Ordu TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Otomasyon, Bilgisayar, Elektrik ve Elektronik bölümü ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi entegre bir şekilde çalışarak, iş birliği yapmasını talep ettin, bununla ilgili yazıyı bizlere ulaştırırsan TOBB ETÜ’ye bunun ile ilgili talimat vereceğim.

-Ordu Giresun havaalanında Ordu-İstanbul seferlerinin az olduğunu, bu sefer sayılarının artırılmasını ve kapanan İzmir Antalya ve Kıbrıs Seferlerinin tekrar açılmasını talep ettin, bu konuda talepleriniz için Türk Hava Yolları ile konuşacağız.

-Samsun-Sarp Demir Yolunun Ordu ve Giresun’dan geçmesi gerektiğini, Ordu ilinin lojistik bir merkez olması için Samsun Sarp Demir Yoluna ihtiyacı olduğunu söyledin, bununla ilgili de notumuzu aldık.

-Komite toplantıları gerçekleştirerek üyelerinizden gelen talepleri bizlere ilettiniz, taleplerinizin notlarını aldık, sizler gibi bizler de üyelerinizin taleplerini yerine getirmek için çalışacağız.

05.10.2020

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Temmuz 2021
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Hava Durumu

{"error": "Sorry this API is now retired and there is no alternative API that we can support. We greatly appreciated the opportunity to have served you in this space. Thankfully, there are many alternative weather APIs freely available for you to consider. While we cannot formally recommend one over others, we would recommend searching the web for %"free weather APIs%" to see several good options and find the best fit for you. If you have any comments or feedback you’d like to share, please feel free to reach out to us at: weather-ydn-api@verizonmedia.com"}

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.