Haberler

BAŞKAN ŞAHİN ÜYELERİN SORUNLARINI İLETTİ

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu Başkanlığında gerçekleşen, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantısına katılarak üye firmaların sorunlarını iletti.

 

Başkan Şahin, her hafta düzenli olarak, meslek komiteleri ile gerçekleştirdikleri toplantılar neticesinde meslek gruplarının sorunlarını ve çözüm önerilerini TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile gerçekleşen konsey toplantısında dile getirerek, üyelerin sorunlarına çözüm bulunmasını talep ettiklerini belirtti.

Gerçekleşen toplantıda, ertelenen kredi, vergi ve prim ödeme vadelerinin gelmesinin özel sektörü endişelendirdiği, piyasasının rahatlaması için bu ödemelere yapılandırma veya öteleme getirilmesi gerektiğini vurgulayan Başkan Şahin; “Mart, Nisan ve Mayıs ayına ait kredi, vergi ve prim ödemeleri Eylül, Ekim ayında tahakkuk edilecek. Ancak, firmalarımız bu aylarda yapılacak ödemelere henüz hazır değil. Koronavirüs tehdidinin ülkemizde ve dünyada devam etmesi sebebiyle firmalarımız bu süreçte beklenen kazancı ne yazık ki elde edemediler. Bu kapsamda 2020 yılında ödenmesi gereken ve ödenemeyen vergiler için yeniden yapılandırma ve taksitlendirme olanağı sağlanmasını bekliyoruz.” dedi.

Okul kıyafetleri üreten ve satan firmalar ile kırtasiye, kantin ve öğrenci taşıma işi yapan meslek gruplarının okulların kapalı kalmasından dolayı büyük bir sıkıntı içinde olduğunu söyleyen Başkan Şahin; “Uzun bir süredir okullarda yüz yüze eğitim öğretim faaliyetine başlanamaması, okul kıyafeti üretimi ve satışını yapan firmalarımız ile kırtasiye, kantin ve okul servisi sektörünü olumsuz etkilediğini görmekteyiz. Yaklaşık 7 aydır iş yapamadıkları için büyük bir sıkıntı içerisine olan bu firmalarımız ödemelerinde sıkıntı yaşadıkları için bir çözüm getirilmesini talep etmekteler. Bu firmaların ayakta kalması için bir çözüm yolu getirilmesi gerektiğinin kanaatindeyiz” diye belirtti.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından ilimize kazandırılan TOBB Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi’nin açıldığını hatırlatan Başkan Şahin; “Sayın Başkanım ilimize sayenizde son derece modern bir okul kazandırılmış oldu. Ancak TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitenizden okulumuza destek bekliyoruz. Üniversitenizin mühendislik fakültelerinden okulumuz öğrencilerine gelecek destek bizler için çok önemli. Bu konuda da gerekli desteği sağlayacağınıza eminiz.” ifadelerini kullandı.

Video konferans yöntemi ile gerçekleşen toplantıda üye firmaların sorunlarını TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’na ileten Başkan Şahin; “ Bu zorlu süreçte, firmaların sıkıntılarını çözme noktasında gösterdiğiniz çaba ve gayret için sizlere bir kez daha teşekkür eder saygılarımı sunarım” ifadelerini kullandı.

 22.09.2020

 

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Ekim 2020
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Hava Durumu

Açık

15.56°C

Ordu, Türkiye

Açık

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.