Haberler

STK VE MESLEK KURULUŞLARINDAN “EVDE KAL” ÇAĞRISI

Ordu’da sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları Çin’in Vuhan kentinde geçtiğimiz aralık ayında görülen ve ardından hızla dünyaya yayılan koronavirüs salgınına karşı vatandaşlara seslenerek “Koronavirüs alacağınız tedbirlerden daha güçlü değildir” “Evde Kal Türkiye’m” “Evde Kal Ordu’m” “Mesafeni Koru Ordu’m” uyarısında bulundular.

 Toplantıya Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Ordu Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Erdoğan Akyürek, Ordu Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Bahadır Baş, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Ordu Şöförler Odası Başkanı Adem Yavuz, Ordu Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Başkanı Ömer Aydın, Ordu Ticaret Borsası Genel Sekreteri Birol Öztürk, Ordu Muhtarlar Odası Başkanı Olgun Öztürk, Ordu Memur Sen adına Toç Bir-Sen Ordu Şube Başkanı Şenol Taşkın ve Basın Mensupları katıldı.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) binasında sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları adına açıklamalarda bulunan OTSO Başkanı Servet Şahin,  “Biz, Ordu ilindeki sivil toplum örgütleri ve meslek kuruluşları olarak tüm dünyayı ve ülkemizi tehdit eden Koronavirüs salgınına karşı en etkili yöntemin özdenetim olduğu kanaatindeyiz” dedi.

 “SOSYAL İZOLASYON KURALINA UYUP EVDE KALMALIYIZ”

Zorunlu olmadıkça sokağa çıkılmaması gerektiği hususundaki uyarılara kulak asmak zorundayız diyen Başkan Şahin, “Mücadele edilen düşmanın nereden nasıl bulaşacağı kısmen bilinebilse de gözle görülememektedir ve bu durum tehditti daha da tehlikeli kılmaktadır. Virüsün temas yoluyla bulaştığı bilinmektedir. O nedenledir ki yetkililer tarafından sürekli yinelenen hijyen şartlarına ve sosyal mesafe kriterlere uymak zorundayız. En önemlisi de sosyal izolasyon kuralına uyup evde kalmalıyız” diye konuştu.

Çin’in Vuhan kentinde geçtiğimiz aralık ayında görülen ve ardından hızla dünyaya yayılan bu salgında hayatını kaybedenler binlerle, virüs bulaşanlarsa yüzbinlerle ifade edildiğini ifade eden Başkan Şahin, Ne yazık ki bu rakamların geometrik olarak arttığını söyledi.

“VEFA SOSYAL DESTEK GRUBU” OLUŞTURULMUŞTUR.

 Koronavirüsle mücadele kapsamında valilikler bünyesinde “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturulduğunu belirten Başkan Şahin, “Hiç şüphe yok ki bu süreçte izole olmanın ekonomik maliyeti olacaktır. Kimi işini kaybedecek, kimi temel ihtiyaçlarını karşılayabilecek gelirden yoksun kalabilecektir. İşte bu durumda devletimiz devreye girmiş ve koronavirüsle mücadele kapsamında valilikler bünyesinde “Vefa Sosyal Destek Grubu” oluşturulmuştur. Bu grup, desteğe muhtaç olanlara hızla ulaşmakta ve onların ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Sayın valimizin “Hiç kimseniz yoksa devletiniz var” ifade ve güvenceleriyle devletimiz tüm birimleri ve imkânlarıyla milletimizin hizmetindedir. Bu zor günleri hep birlikte ve kurallara uyarak aşacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

“KORONAVİRÜS ALACAĞINIZ TEDBİRLERDEN DAHA GÜÇLÜ DEĞİLDİR”

Korononavirüs salgını nedeniyle Dünyanın ve ülkemizin var olma ve hayatta kalabilme mücadelesi verdiğini kaydeden Başkan Şahin, “Zor günlerden geçiyoruz. Dünya ve ülkemiz var olma, hayatta kalabilme mücadelesi vermektedir. Bu mücadelede en ön saflardaki neferler de hiç şüphesiz sağlık çalışanlarımızdır. Tüm sağlık çalışanlarımıza ve onlara destek veren yan hizmet kollarında çalışanlara şükran ve minnetlerimizi sunuyor saygıyla selamlıyoruz. Sizleri sağlık çalışanlarımız için alkışa davet ediyoruz!” ifadelerini kullandı.

“BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYE’M” 

Siyasi ya da hiçbir bir ayrım gütmeyecek ve bir arada olacağız diyen Başkan Şahin, şunları söyledi: “Bu zor günlerde ayrılık gayrılık gütmeyecek ve bir arada olacağız. Kurallara uyarak elimizdekini ortaya koyacak ve paylaşacağız. Siyasi ya da kişisel hiçbir ayrım gözetmeyecek bugünüz için geleceğimiz için tüm kurallara istisnasız uyacağız. Özellikle Çin’de yaşananları gördük şimdilerde İtalya’da ve İspanya’da yaşananları görüyoruz. Bu kâbusun daha da derinleşmemesi adına bir kere daha sesleniyoruz;

 

“EVDE KAL TÜRKİYE’M”

 

“EVDE KAL ORDU’M”

 

“MESAFENİ KORU ORDU’M”

01.04.2020

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Ekim 2020
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Hava Durumu

Çok Bulutlu

20°C

Ordu, Türkiye

Çok Bulutlu

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.