Haberler

KRİZLERDEN VE EKONOMİK DALGALANMADAN ETKİLENMEMEK İÇİN GEREKEN ÖNLEMLERİ ALMALIYIZ

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, Türkiye’de son yollarda piyasaların dalgalı ve endişeli seyir izlediğini belirterek, “Krizlerden ve ekonomik dalgalanmalardan etkilenmemek için de gereken önlemleri almalıyız” dedi.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde, ‘Dalgalı Piyasalarda Risk Yönetimi ve Korunma Yöntemi’ eğitimi gerçekleştirildi. Bir yatırım menkul değerler şirketi işbirliğinde düzenlenen eğitimde, Türkiye’de son yıllarda piyasaların dalgalanmaları ve buna bağlı olarak alınacak önlemler konuşuldu.

Programda konuşan OTSO Başkanı Servet Şahin, eğitimin konuya ilgi duyan, kur riski taşıyan ve yatırımcı üyelerin bilgilendirilmesi ve farkındalıklarının arttırılması amacıyla düzenlendiğini kaydetti. Başkan Şahin, “Bildiğiniz gibi, Türkiye’de özellikle son yıllarda piyasalar endişeli ve dalgalı bir seyir izlemektedir. Bu sebeple risk yönetimi özellikle finans yöneticilerinin ve şirket sahiplerinin üzerinde en çok durması gereken konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Hayatın içindeki risklerden korunmak için nasıl ki risklere karşı deprem sigortası, kasko, kaza sigortası gibi önlemler alıyorsak, krizlerden ve ekonomik dalgalanmalardan etkilenmemek için de gereken önlemleri almalıyız” ifadelerine yer verdi.

Düzenlenen eğitimde konuşan Ordu TSO Meclis Başkanı Levent Yıldırım; “Hakikaten tam zamanında gelen bir eğitim toplantısı oldu. Çünkü Türkiye ekonomisinde ciddi derecede dalgalanmalar söz konusudur. Bizim üyelerimiz ve bizim üyelerimizin haricinde bütün ticaret insanlar bu sebeple karşı karşıya, dolayısıyla bugünkü toplantı ticari hayata emek vermiş insanlara yardımcı olacaktır diye düşünüyorum” dedi.

Daha sonra eğitim, çeşitli sunumlar eşliğinde devam etti.

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Nisan 2021
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Hava Durumu

SP_WEATHER_BREEZY

13.89°C

Ordu, Türkiye

SP_WEATHER_BREEZY

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.