Haberler

ORDU ULUSAL FUAR GÜNLERİ BAŞLADI

 

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), KOSGEB Genel Müdürlüğü ile Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO)’nın katkılarıyla her yıl düzenlenen Ordu Ulusal Fuar Günleri ziyaretçilerine kapılarını açtı.

 

Bu yıl, 19. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı, 11. Yapı Dekorasyon Ürünleri ve Doğalgaz Fuarı ile 5. Gıda Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fuarı'nın içerisinde yer aldığı "Ordu Ulusal Fuar Günleri” açılışına Ordu Valisi Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Adem Atik Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, Altınordu Belediye Başkan Yardımcısı İsa Hitaloğlu, Kurum Müdürleri ve çok sayıda ilgili katıldı.

Ordu Ulusal Fuar Günleri açılışında konuşan Ordu Valisi Seddar Yavuz;  Ordu gün geçtikçe gelişip büyümektedir, önümüzdeki 10 yıl içerisinde çok daha gelişecektir. Özellikle geçen yıl ve bu yıl devam eden turizmdeki önemli bir artış yaşanmıştır ki, geçen yıl biz yabancı turist sayısında yüzde 64'lük bir artışla bin 122 bin rakamına ulaştık. Toplamda da 850 bin rakamını gerçekleştirdik. Bu yıl da yabancı turist sayımızı yaklaşık 200 bine doğru götürüyoruz.”dedi.

Daha sonra Vali Yavuz, açılışı gerçekleşen fuarın hayırlı olmasını temenni etti.

Ordu Ulusal Fuar Günleri açılışında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin; “Odamız ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) maddi destek ve izinleri ile düzenlen ve Açılışını gerçekleştirdiğimiz 19. Karadeniz Sanayi ve Ticaret Fuarı, 11. Yapı Dekorasyon ürünleri ve Doğalgaz İhtisas Fuarı ve 5. Gıda Tarım ve Hayvancılık İhtisas Fuarlarının öncelikle ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Bildiğiniz gibi, dünya ekonomisinde giderek yoğunlaşan bir rekabet ortamı yaşanmaktadır. Artık,  üretilen mal ve hizmetlerin pazarlanması ve tanıtımı en az üretim faktörü kadar değer kazanmıştır. Fuarcılık günümüzde en önemli tanıtım ve pazarlama stratejileri arasında yer almaktadır. Tüm dünyada her yıl 120’den fazla ülkede ve 250’yi aşkın sektörde, 30.000 civarında fuar düzenlenmektedir. Rekabette üst sınırları hedefleyen ülkeler, uluslararası fuarcılıktan daha fazla pay almak üzere şehirlerini bu yarışın içerisinde tutarak milyonlarca ziyaretçi ağırlamak olduğunu belirtti.

İlimizde sektörel gelişime katkı sağlayacak, ilimiz ve bölgemizin kalkınmasını destekleyecek, Fuar ticaretinin gelişimi bizler için çok önemli olduğunu vurgulayan Başkan Şahin; “Ülke olarak, ihracata dayalı, kalkınma hamlesi ile dünyanın en büyük ekonomileri arasında yer alma iddiamızı, ortaya koyduk. Bizler de; Ordu İş Dünyası Temsilcileri olarak, Türkiye’mizin bu iddiasına katkı sağlamak ve ürettiği mal ve hizmetleri 100’den fazla ülkeye sunan Ordu’muzun fuarcılık alanındaki potansiyelini ortaya çıkarmayı istiyoruz dedi.

Son olarak Başkan Şahin; “Büyük Şehrimizin her alanda daha çok büyümesine katkı sağlayan ve bugün ulusal fuar olarak açılışını gerçekleştirdiğimiz fuarlarımızın gelecek dönemlerde de Ordu Valiliğimiz, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığımız öncülüğünde Odamızın da katkılarıyla, fiziki şartlarının da iyileştirilmesi ile uluslararası fuarlar olarak kapılarını açmasını temenni ediyor, fuar açılışının üyelerimiz başta olmak üzere tüm katılımcı firmalarımıza,  siz değerli ziyaretçilerimize ve tüm Ordumuza hayırlı olması dileklerinde bulunarak konuşmasını tamamladı.

Daha sonra fuar alanının açılış kurdelesi kesilerek fuar alanındaki firma stantları gezildi.

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Eylül 2020
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Hava Durumu

Çok güneşli

26.67°C

Ordu, Türkiye

Çok güneşli

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.