Haberler

TURİZM SEKTÖRÜNDEN OTSO’YA DESTEK

Ordu Seyahat Acenteleri ve Otelciler Platformu Derneği Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin’i “Ordu Fuar ve Kongre Merkezi Fizibilite Çalışması” projesi için ziyaret etti.

Ordu Seyahat Acenteleri ve Otelciler Platformu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ali Aydın, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hayata geçirilen “Ordu Fuar ve Kongre Merkezi Fizibilite Çalışması Projesinin” Ordu ili ekonomisi için çok önemli olduğunu, fındıktan sonra en büyük gelir kaynağı yaratacak bir girdi teşkil edeceğini, Otellerin ve Seyahat Acentelerinin fuar ve kongre organizasyonlarına kapasite ve tecrübe noktasında hazır olduğunu, Altınordu ilçesinde 110 yatak kapasitesinin olduğunu, Ordu ili genelinde 2500 yatak kapasitesinin mevcut bulunduğunu, hizmet noktasında yeterli sayıda tur ve transfer araçlarının bulunduğunu, sektör olarak böyle bir yatırıma hazır olduklarını, projenin havaalanının ardından ihtiyaç duyulan ve Kişi Başı Gayri Sayfi Milli Hasıla (KBGSMH) ’yı destekleyecek en büyük yatırımlardan biri olduğunu, hem turizm hem de bilim dünyasına en büyük hizmetin sunulacağını ve sektöre böyle bir yatırım projesinin kazandırılması girişiminden dolayı Başkan Servet Şahin’e teşekkürlerini sundu.

Sözü alan Başkan Servet Şahin; “Fuar ve Kongre merkezinin Karadeniz-Akdeniz yolunun tamamlanmasıyla daha fazla önem kazanacağını dile getiren Servet Şahin; “Karadeniz-Akdeniz Yolu tamamlandığında, 50 ilin birbirleri ile ve 50 ilin Rusya, Ukrayna ve diğer Karadeniz’e komşu ülkeler ile ticareti artacaktır. Ordu ili tam bu noktada ticari lojistik üs olarak görev alacak, bu durum da Ordu ilini coğrafik açıdan ticari kavşak noktası haline getirecektir. Karadeniz-Akdeniz yolunun tamamlanması, deniz yolu ve demir yolu ulaşım olanaklarına erişimin önemini artıracağı gibi, firmaların rekabet güçlerini artırabilmeleri için üretimden gelen liderliğin yerini artık, pazarlama ve tanıtım çalışmaları ile gelen liderlik yarışına bırakacak ve bu durum tanıtım mekânları ile ticari ve bilimsel toplantı ve kongrelerin düzenlenebileceği yapıların varlığına olan ihtiyacı da beraberinde getireceğini dile getirerek, büyük proje için atılacak olan bu küçük adımın ilimiz ve bölgemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Son olarak Başkan Şahin; “yapılan bu türlü girişimlerin hayat bulması ile turizm sektörünün sadece Ordu ilinde değil bölge genelinde de gelişim kaydedeceğini belirtti.

Başkan Ali Aydın; “Seyahat Acenteleri ve Otelciler Platformu Derneği olarak Ordu TSO tarafından hazırlanan ve yürütülen Ordu Fuar ve Kongre Merkezi Fizibilite Çalışması Projesinin her zaman destekçisi olacağız. Turizm sektörümüze ve bilim-kültür alanında faaliyet gösteren herkese hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Ziyaretci Görüşleri

Ziyaretçi - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Ziyaretçi - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Ağustos 2019
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Hava Durumu

Çok Bulutlu

23.89°C

Ordu, Türkiye

Çok Bulutlu

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.