Haberler

OTSO’DA KOMİTELER TOPLANDI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) 26 Meslek gurubunun komite üyelerini bir araya getirdi.

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve 26 gurubunun Komite Başkanları ve Komite Üyeleri katıldı.

Toplantıyı açan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası genel Sekreteri Şükrü Köksal, toplantının gündem maddelerini aktarırken aynı zamanda Meslek Komitesi üyelerinin görevlerini ve yapması gerekenleri söyledi.

Birleştirilmiş Meslek Komitesi toplantısında konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; “Burada hepimiz meslek komitesi üyesiyiz. Bizler meslek komitesi olarak yılda en az 2 defa birleştirilmiş meslek komitesi toplantısında bir araya gelmemiz gerekiyor. Bundan sonra bu toplantıyı sadece iki kez değil daha fazla bir araya gelerek komitelerimizin sorunlarını dinleyerek çözüm üretmeye çalışacağız. Bizlerin görevi siz meslek komitesi olarak sorunlarınızı getirmek, biz yönetim ve meclis olarak bu sorunlara çözüm bulmaktır. Sizler sorunlarınızı bizlere iletmezseniz bizler sorunlarınıza çözüm bulamayız. Arkadaşlar Ordu’ya faydalı olmak için tek akla değil ortak akla ihtiyacımız var. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetimi birkaç kişinin yönetimi değil hepimizin yönetimi bu yüzden ortak akıl ile hareket ederek çalışmaya çalışıyoruz.” Dedi.

“150 Yıllık Bina Hazır”

Başkan Şahin; “Çok şükür üyelerimizin 150 yıllık oda binası hazır. Bu bina birkaç şahısın değil bütün Orduluların binasıdır. Zor bir süreçten geçerek oda binamızı yaptık ve hizmete sunduk. Şimdi ise bu bina içerisinden en güzel şekilde üyelerimize ve Ordu’muza hizmet etmektir, asıl hedefimiz. Her türlü meslek gurubu gelerek oda binasının toplantı salonunu kullanabilir.” Diye belirtti.

“Üreten Oda Olduk”

Proje çalışmalarından bahseden Başkan Şahin; “Bizden önce çalışan yönetim ve meclise çok teşekkür ederiz ancak biz son 4 yılda 7 milyon dolarlık proje geçirerek, üreten bir oda olmayı başardık. Bundan sonra da üreten bir oda olmaya devam edeceğiz. Sadece bizlerin sunduğu projelerle kalmayacağız artık, siz değerli meslek komiteleri üyelerinin ve diğer üyelerimizin de projelerine destek olmaya devam edeceğiz. Hep beraber olduğumuz sürece yeni projeler üretmek bizim için daha kolay olacağına inanıyorum. “diye söyledi.

“Top Yekûn Mücadelede Bizde Varız”

Son olarak Türkiye Cumhuriyeti Devletinin başlattığı enflasyonla top yekûn mücadele konusuna da değinen Başkan Şahin; “Türkiye bir defa daha devlet-millet birlikteliğiyle topyekûn bir iktisadi mücadele başlatmıştır. Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını makro ekonomik istikrar için son derece önemli buluyor ve destekliyoruz. Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir. Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyecek, elini taşın altına koyacaktır. Bu çerçevede Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da milli bir dayanışma içindedir. Üyelerimiz ile birlikte Enflasyonla Mücadeleyi sahipleneceğiz ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışacağız. İnanıyoruz ki en kısa sürede istikrarlı yürüyüşe tekrardan devam edeceğiz. Biz Ticaret ve Sanayi Odası olarak firmalarımızdan açıklanan belli başlı ürünlerde indirime gitmelerini ve devletimize destek olmalarını bekliyoruz.” Diye konuştu.

 

Daha sonra Birleştirilmiş Meslek Komitesi Toplantısı, komite üyelerinin sorunları ve çözüm önerileri dinlendi ve konuların Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluna ve Meclisine getirilmek üzere not alındı.

 11.10.2018 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Mayıs 2019
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Hava Durumu

Cannot get ORDU location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.