Haberler

YÖNETİM KURULU MUTFAĞA İNDİ

 

 

 

 

 

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odasınca (OTSO) Yönetim Kurulu üyeleri odamız tarafından gerçekleştirilen "İş'de Kadınlar" projesi kapsamında, butik çikolata eğitimi verilen atölyeye inerek incelemelerde bulundu.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığının Hayat Boyu Öğrenmenin Desteklenmesi Hibe Programı kapsamında, Ordu'da "İş'de Kadınlar" projesi yürütülmeye devam ediyor. Teorik eğitimlerini tamamlayan kursiyerler, mutfakta çikolata üretimini uygulamalı öğreniyor. Butik çikolata eğitimi devam ederken Ordu ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri mutfağa inerek hem incelemelrde bulunurken, hem de butik çikolata hakkında bilgiler elde etti.

Mutfağa inen Yönetim Kurulu üyeleri adına konuşan Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin; "Kursta eğitim alan arkadaşlarımız eğitim sonunda güvenli bir çikolata uzmanı olarak piyasaya girecek. Onlarca çikolata üreten fabrikalarımız var. Hem oralara eleman yetiştirebilecekler hem de çikolata satan dükkân sahibi olacaklar." dedi.

Brüksel’de fındık yok ancak çikolata var diyen  Şahin,"Brüksel'de ne kakao var, ne fındık var, ne de şeker var. Çikolata yapımında kullanılan en önemli ürün olan fındık ülkemizde ve hatta ilimizde üretiliyor. Ordu niye çikolata başkenti olmasın? Hiç olmazsa Türkiye'de bir çikolata başkenti olmalı. Ordu'da onlarca marka çikolata üretebiliriz. Bu anlamda eğitim alan kadınlarımıza güveniyoruz." ifadelerini yer verdi.

Şahin, tanıtım amacıyla kurumlara ikram edilen çikolatanın kalite açısından beğenildiğini aktarırken, bu tür projeler Ordu ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını,  Ordu’nun adının bundan sonra sadece fındık ürünü ile değil, butik çikolatadaki oluşturulacak markalarla da anılacağını dile getirdi.

 Son olarak kursiyerler tarafından üretilen butik çikolatalar, kursiyerler tarafından Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyelerine ikram edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Ziyaretci Görüşleri

Ziyaretçi - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Ziyaretçi - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Haziran 2018
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Hava Durumu

Partly cloudy

26°C

ORDU

Pazar 18°C / 25°C Scattered thunderstorms

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

İletişim Formu

Ad Soyad:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.