Haberler

BUTİK ÇİKOLATADA HEDEF BÜYÜK

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) proje kapsamında ürettikleri butik çikolataları kurumlara dağıtmaya devam ediyor.

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası “İş’de Kadınlar Projesi” kapsamında ürettikleri butik çikolataları, Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Ordu Kültür Turizm İl Müdürlüğüne ve Ordu Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne dağıtarak proje hakkında bilgilendirmelerde ulundu.

Butik çikolataları dağıtım için ilk adres olarak Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğüne giden Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin ve beraberindeki heyet, İl Milli Eğitim Müdürü Şaban Karataş’a üretilen çikolatalardan takdim ederek proje hakkında açıklamalarda bulundu. Daha sonra Ticaret ve Sanayi Odası proje ekibi ve proje ortakları kurum içerisinde butik çikolata dağıtımı gerçekleştirdi.

erçekleşen ziyarette konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Servet Şahin; “İş’de Kadınlar Projesi"nin, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ordu Ticaret Borsası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ve Ordu Genç İnovatif Girişimciler Derneği tarafından yürütüldüğünü söyleyerek, "Projenin toplam bütçesi 168.709,51 Avro olup, bu tutarın 20.768,14 Avro’luk kısmı Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ve Ordu Ticaret Borsası‘nın eş finansman katkısıdır. Proje ile, 25-50 yaş aralığında yer alan 60 kadın, butik çikolata hazırlama, iş sağlığı ve işçi güvenliği, web tabanlı içerik yönetim sistemleri (e-ticaret) ve girişimcilik olmak üzere 4 ayrı konuda eğitim aldılar” dedi.


Kadınların bu proje sayesinde aynı zamanda meslek edindiğini dile getiren Başkan Şahin; “Projeye kapsamında eğitim görmeyi hak eden kadınlarımız, bu proje sayesinde aynı zamanda bir meslek edinmiş olacak. Belli ilerleyen yıllarda eğer istenilen seviyeye gelinirse Ordu butik çikolatacı kadınlar aramak durumunda kalacak. Böyle bir durumda eğitim işin içerisine girerek meslek liselerinde belki de eğitimler verilmeye başlayacak. Proje süresince bizlere verdiğiniz katkılardan dolayı da ayrıca sizlere çok teşekkür ediyorum” diyerek sözlerini tamamladı.
Gerçekleştirilen ziyarette konuşan Ordu Milli Eğitim il Müdürü Şaban Karataş: “Bu tür projeler eğitimin bir ayağıdır, bizlerde kurum olarak gerekli desteği bundan sonra da sağlamaya devam edeceğiz. Bizlerin de asıl isteği iş dünyasının, sanayicinin hangi alanda çalışan eksiği varsa onu eğitim sayesinde tedarik etmektir. Ordu’nun hangi alanda kalifiyeli elemana ihtiyacı varsa bu tür meslekler ve eğitimler sayesinde bu ihtiyacı karşılamak zorundayız. Ayrıca böyle bir proje ürettiğiniz için odanıza ve ortaklarınıza teşekkür ederiz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Daha sonra Ordu Kültür Turizm il Müdürlüğüne giden Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin ve beraberindeki heyet burada da Kültür ve Turizm İl Müdürü Uğur Toparlak’ı ziyaret ettikten sonra kurum personeline oda tarafından üretilen butik çikolataları dağıttı.

Ordu Kültür Turizm il Müdürlüğünde konuşan Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin; “İş’de Kadınlar Projesi"nin, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ordu Ticaret Borsası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ve Ordu Genç İnovatif Girişimciler Derneği tarafından yürütüldüğünü söyleyerek, "Projenin toplam bütçesi 168.709,51 Avro olup, bu tutarın 20.768,14 Avro’luk kısmı Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ve Ordu Ticaret Borsası‘nın eş finansman katkısıdır. Proje ile, 25-50 yaş aralığında yer alan 60 kadın, butik çikolata hazırlama, iş sağlığı ve işçi güvenliği, web tabanlı içerik yönetim sistemleri (e-ticaret) ve girişimcilik olmak üzere 4 ayrı konuda eğitim aldılar” dedi.

Ordu turizmde artık butik çikolata ile de tanıtılacak diyen Ordu Ticaret ve Sanayi odası Başkanı Servet Şahin; “ Ordu son yıllarda turizmde büyük bir ivme kazanmayı başardı. Ordu’nun birincil gelir kaynağı tarım olurken son yıllarda turizm ayağında da adından söz ettirmeyi başardı. Turizm ayağında bu zamana kadar Ordu’yu nasıl Boztepe ile, Çisele Şelalesi ile, Kivi, Bal, Fındık ile tanıtıyorsak artık bu proje sayesinde Ordu’yu butik çikolata ile de tanıtacağız. Amacımız bu projenin sadece mutfakta kalması değil, amacımız bu proje sayesinde kendi markamızı oluşturup tüm dünyaya Ordu’nun adını butik çikolata ile duyurmaktır. Biz üretim katkı sağlayacağız sizlerde bu katkıya tanıtım ayağında destek olacaksınız ki Ordu turizm şehri olma yolunda ivme kat edebilsin” diyerek sözlerini noktaladı.


Ordu Ticaret ve Sanayi Odası tarafından gerçekleştirilen projeden övgü ile bahseden Ordu Turizm İl Müdürü uğur Toparlak; “Ordu daha önceleri fındık, bal, kivi olarak tanıtılıyordu, şimdi ise turizm adıyla tanınmaya da başladı. Odanızın hazırladığı proje sayesinde de Ordu neden Türkiye’nin bir butik çikolata ili olarak tanınmasın. Çikolatanın içerisine katılacak her tür malzeme ilimizde mevcut durumda, bizim yapmamız gerek bu malzemeleri birleştirip butik çikolata üretmek. Yıllardır Ordu’ya gelen turistlere geldiklerinde ve giderken nasıl fındık ikram ediyorsak, şimdi de butik çikolata ikram ederek, Ordu’nun bir butik çikolata şehri olduğunu tanıtacağız. Aynı zamanda turistik gezi için gelen turistleri odanızın bünyesine kurduğunuz mutfağı da gezdirerek butik çikolata yapımını ve hazırlanışını tanıtabiliriz. Gelen turistlerin konakladıkları otellerle anlaşarak butik çikolatalardan ikramda bulunarak ordu adını butik çikolata ile de tanıtabilir. Gerçekten istenildiğinde başarılı olunabiliyor, bu projede de sizleri gördük keşke bu tür projeler 30 yıl önceden hayata geçseydi de Ordu şu anda turizm de çağ atlamış olsaydı. Ancak henüz hiçbir şey için geç değil, bizlerin yapması gereken bu projenin reklam yüzü olmaktır” diyerek butik çikolatanın turizme katkısının büyük olacağını açıkladı.

Son olarak Ordu Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne giden, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin ve beraberindeki heyet, burada da Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kemal Yılmaza üretilen butik çikolataları tanıtarak proje hakkında açıklamalarda bulunuldu. Daha sonra proje ortakları ile beraber kurum personeline butik çikolata tanıtımı yapılarak ikramda bulunuldu.

 

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Ziyaretci Görüşleri

Ziyaretçi - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...
Ziyaretçi - Atakan ÇAKIR
" oda kimlik kartlarını ibraz etmek sureti" ile denilmiş. Oda böyle bir kart verdide, haberimiz mi y...

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Haziran 2018
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1

Hava Durumu

Partly cloudy

26°C

ORDU

Pazar 18°C / 25°C Scattered thunderstorms

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

İletişim Formu

Ad Soyad:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.