Haberler

OTSO BUTİK ÇİKOLATALARINI TANITMAYA DEVAM EDİYOR

 

 

 

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin, “İş’de Kadınlar Projesi” proje ortakları ve Ordu TSO Proje ekibi, "İş’de Kadınlar Projesi" kapsamında üretilen çikolataları Vali İrfan Balkanlıoğlu'na takdim etti.

Beraberindeki heyetle birlikte Vali İrfan Balkanlıoğlu'nu makamında ziyaret eden Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin,  “İş’de Kadınlar Projesi”nin eğitim faaliyetleri kapsamında 60 kişiden oluşan kursiyerler tarafından yapılan butik çikolataları Vali Balkanlıoğlu'na sundu.

Proje ile ilgili bilgi veren Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Servet Şahin, "İş’de Kadınlar Projesi"nin, Ordu Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ordu Ticaret Borsası, Ünye Ticaret ve Sanayi Odası, Fatsa Ticaret ve Sanayi Odası, Ordu Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu, Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu ve Ordu Genç İnovatif Girişimciler Derneği tarafından yürütüldüğünü söyleyerek, "Projenin toplam bütçesi 168.709,51 Avro olup, bu tutarın 20.768,14 Avro’luk kısmı Ordu Ticaret ve Sanayi Odası ve Ordu Ticaret Borsası‘nın eş finansman katkısıdır. Proje ile, 25-50 yaş aralığında yer alan 60 kadın, butik çikolata hazırlama, iş sağlığı ve işçi güvenliği, web tabanlı içerik yönetim sistemleri (e-ticaret) ve girişimcilik olmak üzere 4 ayrı konuda eğitim aldılar" dedi.

 

İş’de kadınlar Projesi sayesinde Ordu’nun bir butik çikolata şehri olma yolunda gidebileceğini aktaran Başkan Şahin; “Bu proje sadece Butik Çikolata olarak bakmamak lazım. Bu proje sayesinde bizim öz sermayemiz olan fındık mamulünün işlenip dış piyasaya adını o şekilde duyurmamıza neden olabilecek. İş’de Kadınlar Projesi Ordu için mutlaka bir kazanım sağlayacaktır. Bizlerde bu kazanımda faydalı olabilmekten mutluluk duyarız” diye konuştu.

"Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımıza girişimcilere fırsat tanıdığı ve böyle bir kurs açtığı için teşekkür ediyorum" diyen Vali İrfan Balkanlıoğlu, "İş’de Kadınlar Projesi, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Avrupa Birliği’nin çoğunluğu hibe olmak üzere sağladığı bu fonlarından istifade etmek için proje üretmek gerekiyor. Bu fonlardan kim proje üretirse o istifade ediyor. Önce bir proje fikrin olacak. Buna ilişkin kabul edilebilir uygun bir proje üretmek önemli" şeklinde konuştu.

 

Belçika’ya bulunduğu bir ziyarette, çikolata üretimini yakından görerek bilgi aldığını anlatan Vali Balkanlıoğlu, çikolataların sanatsal eserlere dönüştürüldüğünü ve büyük bir çikolata pazarı olduğunu vurgulayarak, "Çikolatanın asıl hammaddesinin başında fındık geliyor. Fındık olmazsa çikolata reytingi nerdeyse yarı yarıya düşer. Fındık önemli bir girdi. Memleketimizde de fındık dünyada en fazla üretilen bir mahsul. Çikolatanın ham maddelerinden biri. Biz fındığımızın katma değerini artırmadan dışarıya satıyoruz. Son dönemde sevindirici gelişmeler var. Yarı mamul, mamul yapan fabrikalarımızda bulunuyor. Bu iş için bunun eğitimini vermek, insanları bu konuda moral ve motivasyonla desteklemek, girişimcilik ruhu aşılamak güzel" diye konuştu.

 Vali Balkanlıoğlu, "Belçika gibi Ordu sokakları da çikolata kokar diye ümit ediyor, çikolata evleri ve çikolata imalatçıları görür gibi oluyoruz" diyerek, projenin hazırlanmasında ve uygulanamsında emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

 

 

 

Lütfen Yorum Yazın

Konuk Olarak Yorum Gönder

0
Kabül Ediyorum.

Yorumlar

  • Hiçbir Yorum Bulunamadı

Döviz Kurları

Yayınlarımız

Etkinlik Takvimi

Nisan 2018
Pzt Sal Çar Per Cum Cmt Paz
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Hava Durumu

Mostly cloudy

17°C

ORDU

Cumartesi 11°C / 20°C Partly cloudy

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.   -  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

www.otso.org.tr

   

İletişim Formu

Ad Soyad:

E-Posta:

Konu:

Mesaj:

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.