News

OTSO Ortaklığında Makine İmalatçılarının Yetkinlikleri Artırılacak

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortağı olduğu, ODÜ Teknik ve Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun başvuru sahibi Olduğu “Ordu’da Makine İmalatçılarının Eğitimi ve Yeterliliklerinin Geliştirilmesi Projesi” nin tanıtım toplantısı Ordu Sinema Otelde gerçekleştirildi.

Tanıtım Toplantısına Proje Ortağı Ordu TSO Yönetim Kurulu Başkanı Servet Şahin ve Meclis Başkanı Ufuk ÜNAL katılım gerçekleştirirken, Ordu Valisi Sayın İrfan Balkanlıoğlu, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Tarık Yarılgaç, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ve ODÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mithat Akgün katılım sağladılar.

Proje Kapsamında, Orduda faaliyette bulunan Makine İmalatında faaliyet gösteren 45 ustanın eğitim alacağı Proje’nin toplam maliyeti 203 bin Euro tutarında olup, Ağustos 2015 tarihinde söz konusu proje sonlandırılacak.

Düzenlenecek eğitimlerde, endüstri meslek lisesi mezunu ustalar 15 kişi, meslek yüksekokulu mezunu makine teknikeri 15 kişi ve fakülte mezunu mühendis ve teknik öğretmenler 15 kişi olmak üzere üç grupta eğitimler verilecek eğitimlere 45 kişi katılacak. Yapılacak proje eğitim programında, teknik resim ve temel malzeme bilgisi, temel bilgisayar ve solidworks, ISO 9001 kalite yönetim sistemi ile CNC programlama ve uygulamaları gibi dersler yer alacak.

Ordu, Giresun ve Samsun İllerini de kapsayan projenin Bölgesel Farkındalığı artırması bekleniyor.

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments

  • No comments found

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Sunny

10°C

Ordu, Türkiye

Sunny

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.