News

Üstad Sıtkı ÇEBİ OTSO’da Anıldı

29 Nisan 2006 günü ani bir şekilde ebediyete uğurladığımız Üstad Sıtkı Çebi Ordu’nun yetiştirdiği değerli Araştırmacı -Yazar 1923 yılında Ordu’da doğdu.

1948 yılında Ordu Ticaret ve Sanayi Odasına memur olarak girmiş, aynı kuruluşa 1954'te Genel Sekreter olmuştur.1978 yılında kendi isteği ile bu görevinden emekli olmuştur. Ordu ile ilgili 60'a yakın çalışması bulunan Sıtkı ÇEBİ "Ordu Araştırmacısı" ünvanına sahiptir.

12 Mayıs 2014 tarihinde OTSO ve ORŞAYAB birlikteliği ile OTSO Konferans Salonu’nda düzenlenen anma töreninde Çebi’yi dost ve akrabaları unutmadı. Yapılan açılış konuşmasının ardından fotoğraflarla anılan merhum Çebi ile ilgili OTSO Genel Sekreteri Sn. Hakkı Üçer de hatırlarını paylaştı. E. Ordu Belediye Başkanımız S. Fikret Türkyılmaz’ın, E. Ordu TSO Meclis Başkanı Sn. Muzaffer Yüce’nin ve birçok yazarların da bulunduğu anma programında Üstad’ın Hayatı, Eserleri, Sosyal ve Ekonomik Hizmetleriyle konu aldı.

Törenin sonunda merhumun aziz hatırasına OTSO Genel Sekreteri tarafından Sn. Hakkı Üçer Sıtkı Çebi’nin Hürmetli Eşi Fevziye Hanım’a Şükran Plaketi takdim etmesiyle duygu dolu anlar yaşandı.

 Merhum Sıtkı Çebi’ye Allah’tan rahmet yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments

  • No comments found

Visitor Opinions

Guest - hosting
Guest - alil
I am reading your whole blog. This is very amazing and interesting blog. I really like it. I will bo...

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Cloudy

6.11°C

Ordu, Türkiye

Cloudy

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.