News

BAŞKAN ŞAHİN'DEN 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ VE GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN ORDU'YA GELİŞİNİN 96. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Servet Şahin 19 Eylül Gaziler Günü ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’ya gelişinin 96. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

 

Başkan Şahin yayımladığı mesajda; “Sakarya  Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından, 19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal Rütbesi ve Gazi Unvanı verilerek her yıl 19 Eylül, Gaziler Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.  Yüzlerce yıldır vatanımızın bütünlüğü, milletimizin bağımsızlığı uğruna seve seve canını feda eden şehitlerimiz ve kahraman gazilerimiz, ülkemizin bugünlere ulaşmasının en büyük teminatıdır. Ecdadımızın, her karış toprağını kanlarıyla sulayarak bizlere emanet ettiği bu aziz vatan, bugün de aynı mücadele ruhu ile gelecek nesillere aktarılacaktır. Bu millet gazilerimizi hiçbir zaman unutmayacaktır. Ayrıca, 1924 yılı sonbaharında Karadeniz kentlerine yönelik bir inceleme gezisine çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Trabzon'dayken büyük Erzurum depremini haber almış ve bir an önce bölgeye gitmek üzere programını hızlandırarak 19 Eylül 1924 günü Ordumuzu birkaç saatliğine de olsa şereflendirmiş akabinde Samsun üzerinden Erzurum’a geçmiştir.

Bu vesileyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Ordu’yu ziyaretinin 96. Yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutluyor, başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal etmiş olan gazilerimizi rahmetle, hayatta olan gazilerimizi de minnet ve şükranla yad ediyorum” dedi.

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments

  • No comments found

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Clear

15.56°C

Ordu, Türkiye

Clear

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.