Announcements

K BELGESİ OLAN FİRMALARIN DİKKATİNE

Yetki belgesi sahiplerinin dikkatine!

Birliğimiz bünyesinde 2010 yılından bu yana Sayısal Takograf Sistemi (STS) kapsamında kullanılmakta olan STAUM uygulama yazılımında gelişen ihtiyaçlar doğrultusunda yürüttüğümüz güncelleme çalışmalarının sonunagelinmiş durumdadır.

 

Sözkonusu yeni STAUM yazılımının 2021 yılı ilk çeyreğinde devreye alınması hedeflenmektedir. Bu sebeple,

Halihazırda kullanılmakta olan şirket kartlarının geçerlilik sürelerinin bitmesini takiben, yeni talep edilecek kartlardaki kart numaraları eski kart ile aynı olmayacak, değişecektir.

2020 yılı ve öncesinde ödemeleri tamamlanan şirket kartı başvuruları için Odalardaki süreçlerin bir an evveltamamlanmasıgerekmektedir.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından, Karayolu Taşıma Yönetmeliği'nin 5. Maddesi kapsamında verilmiş olan yetki belgeleri ile ulusal ve/veya uluslararası karayolu ile yük ve yolcu taşımacılığı yapan ve takograf muafiyetinden faydalanmayan ticari araç sahibi şirket veya şahıs işletmelerinin menfaatleri gözetilerek, halihazırda kullanmakta oldukları şirket kartları ile aşağıda maddelenen hususları yerine getirmeleri tavsiye edilmektedir.

Yetki belgesi sahiplerinin kullanmakta oldukları şirket kartları ile kilitledikleri taşıt verilerini kartlarının geçerlilik sürelerini takip ederek, kart geçerlilikleri dolmadan veri kaybına neden olmayacak şekilde indirmelerigerekmektedir.

Yetki belgesisahiplerinin kullanmakta oldukları şirket kartlarının geçerlilik sürelerinin dolması halinde, talep edilen yeni kartlardaki numaraların değişecek olması nedeniyle indirilmeyen veriler için veri kayıplarıyla karşılaşılmamasını teminen, bu sürecin yakından takip edilmesi önem arz etmektedir.

Detaylı bilgi ve tüm sorularınız için 444 95 59 numaralı çağrı merkezimiz ile irtibata geçebilir ya da This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine mail atabilirsiniz.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

TOBB STAUM

 

 

Leave your comments

Post comment as a guest

0
terms and condition.

Comments

  • No comments found

Döviz Kurları

Our Publications

Hava Durumu

Sunny

10°C

Ordu, Türkiye

Sunny

İletişim Bilgileri

 

0452 214 10 77 - 0452 214 19 35

Bahçelievler Mah. 295.Sokak No:8 Altınordu/ORDU

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.   -  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

www.otso.org.tr

   

Copyright © ORDU TİCARET VE SANAYİ ODASI - Tüm Hakları Saklıdır.